Skip to content Skip to footer

Lekarz weterynarii, w trakcie specjalizacji z chorób psów i kotów

Marzena Kwiatkowska

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, który ukończyła w 2014 roku. Od początku swojej kariery zawodowej zajmuje się pacjentami internistycznymi, jednak największym zamiłowaniem obdarzyła dermatologię i to w tej dziedzinie się najwięcej szkoli. Ukończyła liczne kursy organizowane przez warszawską przychodnię Dermawet, w tym 3-stopniowy kurs Dermatologii Klinicznej oraz 3- stopniowy kurs cytologii skóry. Cytologia jako główne badanie diagnostyczne w chorobach skóry stała się jej kolejnym przedmiotem zainteresowania, dlatego przez ponad 2 lata regularnie uczestniczyła w wykładach dr Kate Baker w ramach Veterinary Cytology Clubhouse.

W 2022 roku rozpoczęła studia specjalizacyjne z chorób psów i kotów oraz prestiżowy kurs z dermatologii organizowany przez European School For Advanced Veterinary Studies (ESAVS).

Od 2023 roku jest członkinią europejskiego stowarzyszenia zrzeszającego lekarzy weterynarii zajmujących się dermatologią – European Society of Veterinary Dermatology (ESVD). Poza tym bierze regularnie udział w wykładach oraz szkoleniach dotyczących m.in. endokrynologii, gastrologii, dietetyki oraz ukończyła 3-stopniowy kurs anestezjologii weterynaryjnej VASTA. Prywatnie jest opiekunką dwóch kotów – Susan i Blue oraz psa – Koli.

Formularz kontaktowy